Řídící systémy ORL900(901) pro kompresory Orlík

ORL900 je na zakázku vyrobený řídící systém pro všechny řady kompresorů Orlík. Jednotka zajišťuje řízení kompresoru, hlídání provozního stavu, kontrolu servisního cyklu a v neposlední řadě i vzájemnou spolupráci více kompresorů. Jednotka je vybavena přehledným grafickým displejem pro snadné ovládání a nastavení parametrů, podporuje různé jazykové mutace.

Po téměř tisíci vyrobených kusech řídícího systému ORL900 byla jednotka v roce 2008 inovována na typ ORL901. Tato nová jednotka má již mapovatelné vstupy a výstupy a díky programovatelným funkcím lze algoritmus jednotky snadno rozšířit o různé uživatelské algoritmy.  Dalšímí výhodami je spolupráce kompresorů přes RS-485, konfigurovatelná historie atd. Na rozdíl od ŘS ORL900 (ve kterém byly k dispozici k přepnutí dvě různé jazykové mutace), ORL901 umožňuje snadnou volbu více jazyků (současná verze firmware podporuje češtinu, angličtinu, němčinu, ruštinu, polštinu, maďarštinu a litevštinu). Další výhodou ORL901 je možnost monitorování (parametrizace a konfigurace)  více řídících systémů (kompresorů) pomocí jednoho připojení (ať již přímého přes RS-232 nebo vzdáleného přes modem či ethernet - internet-bridge) díky adresování jednotek a možnosti jejich vzájemného propojení přes RS-485. ORL901 také vyhodnocuje některé další statistické údaje (počet startů za uplynulou hodinu, počet cyklů za uplynulou hodinu, poměr zatížení za uplynulou hodinu, celkový poměr zatížení atd.).

Pro nastavení, konfiguraci a diagnostiku obou typů ŘS slouží servisní program Manager.

Screenshoty z displeje řídícího systému

Screenshot ze servisního programu

Spolupráce více kompresorů

Řídící jednotka dokáže řídit různými způsoby vzájemnou spolupráci více kompresorů - ať již pomocí binárních ovládacích signálů (tak je možné řídit i kompresory, které nejsou vybaveny touto řídící jednotkou) nebo pomocí datové spolupráce přes RS-485. Spolupráce zajišťuje nejen zálohování kompresorů v případě poruchy a aktivaci více kompresorů při zvýšené spotřebě vzduchu, ale také rovnoměrné střídání provozu pro synchronizaci servisních intervalů.

Na závěr něco pro sběratele :-)

 

 

 

 

Řídící systémy, měření, regulace
english
CMS: Správce webu - Vyrobila reklamní agentura Yashica s.r.o. 2007