+420 568 870 982

Řídící systémy UniGEN a MicroGEN pro řízení MVE

Řídící systémy UniGEN AP a MicroGEN AP pro řízení motorgenerátorových soustrojí jsou také k dispozici ve verzi s firmware přímo pro řízení MVE. 
ŘS obsahují základní firmware pro kompletní řízení vodní elektrárny (včetně síťových ochran, fázování, regulace otáček a výkonu, napětí a účiníku, řízení hydrauliky rozváděcího kola, řízení čistění česlí, regulace hladiny jezu, ovládání povodňových stavidel, hlídání teplot ložisek turbíny a generátoru atd.)
Pomocí interního PLC lze algoritmy rozšířit o libovolné další uživatelské funkce (například spínání kompenzace u asynchronního generátoru).
ŘS podporuje různé režimy spolupráce se sítí - paralelní provoz, ostrovní, kombinovaný (při výpadku sítě a následném obnovení dojde k odpojení a následně ke zpětnému nafázování bez "tmy").
ŘS je vhodný nejen pro nové MVE, ale také pro renovaci starších elektráren. ŘS splňuje veškeré nové požadavky pro připojení k síti (3-stupňové přepěťové ochrany, omezování výkonu při přepětí či nedfrekvenci, ovládání účiníku v závislosti na podfrekvenci či nadfrekvenci).
Pomocí rozšiřujících modulů je možné přes RS-485 rozšířit počet I/O, realizovat dispečerské řízení výkonu a účiníku  RTU.
Pomocí RS-232 či integrovaného ethernetového připojení je možné stav vodní elektrárny sledovat (odkudkoli přes internet) servisním programem ManagerAP. 
Při poruše elektrárny může ŘS informovat obsluhu prostřednictvím SMS (připojení GSM modemu) či e-mailu (připojení na dispečink pomocí ethernetu). Pomocí dalších komunikačních kanálů (CAN, RS-485, ModBUS) je možné přenášet informace na "velín". Pomocí dispečinku je možné monitorovat provoz více ŘS.

Máte zájem o toto zařízení?

Kontaktujte nás