+420 568 870 982

Řídící systémy UniGEN a MicroGEN pro řízení MVE

Již od konce roku 2009 byl pro řídící systém  UniGEN k dispozici speciální firmware upravený pro potřeby řízení malé vodní elektrárny. Od roku 2014 je pro řídící systémy  UniGEN AP a  MicroGEN AP také firmware pro MVE v inovované verzi "AP". Nová verze má mnoho vylepšení - možnost připojení mnohem více dalších  rozšiřujících modulů, dispečerské řízení výkonu a účiníku  RTU, vylepšené mapování, historii, nové bloky a možnosti interního PLC atd. Nový servisní program  ManagerAP podporuje současné připojení k více jednotkám a také on byl doplněn o mnohé vylepšení. 
V těchto ŘS je převzato mnoho základních funkcí ze standardní verze firmware (síťové ochrany, fázování, regulace otáček, regulace výkonu, přímé řízení regulátoru napětí generátoru, regulace účiníku atd.) a přidány ochrany a řídící algoritmy specializované pro vodní elektrárnu (řízení hybrauliky rozváděcího kola, řízení čistění česlí, regulace hladiny jezu, ovládání povodňových stavidel, hlídání teplot ložisek turbíny a generátoru atd.). Tak jako ve standardní verzi firmware je i zde možné na uživatelské úrovní rozšiřovat algoritmy pomocí funkcí (PLC). Pomocí RS-232 či integrovaného ethernetového připojení je možné stav vodní elektrárny sledovat (odkudkoli přes internet) servisním programem ManagerAP. 
Při poruše elektrárny může ŘS informovat obsluhu prostřednictvím SMS (připojení GSM modemu). Pomocí dalších komunikačních kanálů (CAN, RS-485, ModBUS) je možné přenášet informace na "velín" či připojovat rozšiřující moduly. Pomocí dispečinku je možné monitorovat provoz více ŘS.

Máte zájem o toto zařízení?

Kontaktujte nás