+420 568 870 982

Řídící systémy ORL900(901) pro kompresory Orlík

ORL900 je na zakázku vyrobený řídící systém pro všechny řady kompresorů Orlík. Jednotka zajišťuje řízení kompresoru, hlídání provozního stavu, kontrolu servisního cyklu a v neposlední řadě i vzájemnou spolupráci více kompresorů. Jednotka je vybavena přehledným grafickým displejem pro snadné ovládání a nastavení parametrů, podporuje různé jazykové mutace. 
Po téměř tisíci vyrobených kusech řídícího systému ORL900 byla jednotka v roce 2008 inovována na typ ORL901. Tato nová jednotka má již mapovatelné vstupy a výstupy a díky programovatelným funkcím lze algoritmus jednotky snadno rozšířit o různé uživatelské algoritmy.  Dalšímí výhodami je spolupráce kompresorů přes RS-485, konfigurovatelná historie atd. Na rozdíl od ŘS ORL900 (ve kterém byly k dispozici k přepnutí dvě různé jazykové mutace), ORL901 umožňuje snadnou volbu více jazyků (současná verze firmware podporuje češtinu, angličtinu, němčinu, ruštinu, polštinu, maďarštinu a litevštinu). Další výhodou ORL901 je možnost monitorování (parametrizace a konfigurace)  více řídících systémů (kompresorů) pomocí jednoho připojení (ať již přímého přes RS-232 nebo vzdáleného přes modem či ethernet -  internet-bridge) díky adresování jednotek a možnosti jejich vzájemného propojení přes RS-485. ORL901 také vyhodnocuje některé další statistické údaje (počet startů za uplynulou hodinu, počet cyklů za uplynulou hodinu, poměr zatížení za uplynulou hodinu, celkový poměr zatížení atd.). 

Pro nastavení, konfiguraci a diagnostiku obou typů ŘS slouží servisní program Manager.

Screenshoty z displeje řídícího systému

Řídící jednotka dokáže řídit různými způsoby vzájemnou spolupráci více kompresorů - ať již pomocí binárních ovládacích signálů (tak je možné řídit i kompresory, které nejsou vybaveny touto řídící jednotkou) nebo pomocí datové spolupráce přes RS-485. Spolupráce zajišťuje nejen zálohování kompresorů v případě poruchy a aktivaci více kompresorů při zvýšené spotřebě vzduchu, ale také rovnoměrné střídání provozu pro synchronizaci servisních intervalů.

Máte zájem o toto zařízení?

Kontaktujte nás